Gerçek Zamanlı Video Sıkıştırma

Videolarınız, her cihaz ve ekran boyutları için anında hazır.

Online Video yayıncılığında izleyicilerin, farklı internet bağlantı hızlarında ve mümkün olan en iyi çözünürlük & kalite değerleri ile tüm cihazlarda yayınları izleyebilmeleri gerekir. Bu sebeple Mediatriple Bulut Encoding/Transcoding altyapısı, en güncel ve efektif codecler ile donatılmış, yeni nesil sıkıştırma teknolojileri üzerinden benzersiz kullanıcı deneyimi oluşturur.

Mediatriple CDN altyapısı üzerinde bulut mimari olarak sağlanan Encoding/Transcoding işlemleri; veri, zaman, görüntüde kalite kayıplarınızı ortadan kaldırır.

Encoding Servisleri 2 farklı lokasyon alternatifi üzerinde detaylandırılır.

On-Site Encoding (Yerinde)

Off-Site Encoding (Uzaktan)

Canlı Yayın Encoding ( Live Encoding)

Mediatriple CDN altyapısı üzerinden sağlanan live encoding servisleri canlı yayınlarda yer alan Audio/video içeriklerinin gerçek zamanlı olarak encode edilmesini sağlar. Canlı yayın encoding servisinde yerleşik olarak izleme hizmeti(monitoring) bulunur.

Mediatriple Live Encoding servisi analog bir yayının dijitalleştirilmesi için kullanılabileceği gibi, dijital bir sinyalin farklı dijital versiyonlarına dönüştürülmesi için de kullanılabilir.

On-Site

Live Encoding servisi, Mediatriple AR-GE ekibi tarafından üretilmiş endüstriyel MT Live Encoder; 1U şasi içeren donanımlarda, fiziksel ürün olarak (appliance), içerik sinyali yanında konumlandırılır. Mobilite ve lokasyon bağımsızlığı ihtiyacı olan canlı yayınlarınızda kullanabileceğiniz MT Live Encoder, bulut altyapısı üzerinden yönetilir.

Off-Site

Canlı Yayın sinyalinin farklı yöntemlerde Datacenter ortamından yakalanabileceği yapılarda kullanılmak üzere kurgulanır. Canlı Tv örneklerinde, herhangi bir uydu frekansı üzerinde bulunan TV yayınları Mediatriple yedekli Headend lokasyonlarında downlink edilir. Aktif- Aktif mimaride kurgulanmış TURKSAT ve HOTBIRD yayın sinyalleri için hiçbir ek kurulum ve bütçe ihtiyacı olmadan yayın sinyalleri yakalanır ve dışarıdan alınan kaynak uzaktan encode edilip iletilir.

Bant Encoding (VoD Encoding)

Mediatriple içerik dağıtım ağı sayesinde farklı pop noktaları üzerinde senkron çalışabilen VoD Encoding Servisi, mevcut içeriklerin en kısa sürede fiziksel donanımların CPU ve GPU hızlarını kullanarak transcoding işlemlerini yerine getiriyor. Vod Encoding/Transcoding servisi, hızla değişen ve yeni teknolojiler içeren codec ve container havuzunu en güncel hali ile kullanımınıza sunar.

On-Site

VoD Encoding Platform bileşenlerinden oluşan en kompakt düzen, yerinde kurulum sayesinde, fiziksel depolama ile direkt konuşabilecek seviyede kullanılabilir. Kaynak dosyaların(Ham kayıt) alt versiyonlarına transcoding işlemi için, uzun süren kaynak dosya ftp sürelerini ortadan kaldırır. On-Site VoD Encoding Platformunda bulunan cihazların yönetimi, Mediatriple Teknik Destek Ekibi tarafından 7/24 güvenli olarak sağlanır.

Off-Site

CDN pop noktaları üzerinde bulunan Vod Encoding servisi, farklı yöntemler üzerinden dosya kabul edip (ftp, UI, Web servis, API), içeriği en kısa sürede farklı platformlar için hazır hale getirir. Haricen kullanılabilecek VoD Encoding servisi sayesinde tüm içeriklerinizi tüm platform'da oynayabilmesi için gerekli ekran boyutları ve çözünürlüklerde hazırlar. Servisin 7/24 kesintisizliği Mediatriple Teknik Destek ekipleri tarafında yönetilir.